Ranger Alarm Sistemleri neleri kapsar?
Ranger tarafından sunulan Ranger Alarm Sistemi ile cihazlar için ücret ödenmeden sistemden yararlanılabilir. Mekana özel güvenlik sistemi donanımı, 7/24 Alarm Merkezi hizmeti,sınırsız teknik destek ve ürün garantisi Ranger Alarm Sistemlerini kapsamaktadır.

Güvenlik sistemi yerine, çelik kapı, demir parmaklık, kepenk taktırma ya da gece bekçisi  gibi yöntemler çözüm değil midir?
Hırsızlık vakalarının önüne geçmek ve evlerin güvenliğini sağlamak için çoğunlukla demir parmaklık taktırma yolu tercih edilse de bu yöntem, genellikle hırsızlara karşı yetersizkalır. Bunun yanı sıra, yangın ve ülkenin inkar edilemez gerçeği olan deprem gibi durumlarda demir parmaklıklar, kaçışı imkansız hale getirir.Bir diğer seçenek olan çelik kapılar ise, hırsızları önlemekte yetersiz kalırken, onlar da tıpkı demir parmaklıklar gibi, yangın ve depremde kaçışı zorlaştırırlar. Kaldı ki, bu tür kapıların maliyetleri hiç de küçümsenmeyecek boyutlardadır.Tüm bunların yanısıra; hırsızlık durumunda bile yeterli ve sağlıklı çözümler sunamayan bu alternatifler, yangın, gaz kaçağı, su baskını, panik ve acil sağlık problemleri gibi konularda  tamamen işlevsiz kalırlar.

Kullanıcının evi sigortalıysa, güvenlik sistemine gerçekten ihtiyaç var mıdır?
Üzülerek belirtilmesi gerekir ki, hırsızlık vakalarında sadece mal güvenliği değil, can güvenliği de tehlike altındadır. Güvenlik sistemleri, öncelikle kullanıcıyı korumak için vardır. Sigorta, hırsızlık nedeniyle meydana gelen zararı kısmi olarak karşılasa da kullanıcı için manevi değeri olan eşyaları  geri veremez. Öte yandan, sigorta ile güvenlik sistemi birbirini bütünler, birbirlerinin yerine geçemez. Güvenlik sistemi, hırsız için caydırıcı özellik taşıdığından aynı zamanda bir önlem işlevi görür.

Sistemi satın almak,  abonelik sisteminden daha avantajlı değil midir?
Sistemin satın alınması durumunda; donanım için yapılması gereken yüklü bir yatırım maliyeti ortaya çıkar. Buna ek olarak,  Alarm Merkezi bağlantısı için her ay ücret ödenmesi gerekir. Ayrıca, 2 yıllık  garanti süresi sonrasında, sistemde ortaya çıkması muhtemel arızaların giderilmesi de ücrete tabidir. Son olarak, eğer sistemden memnun kalınmazsa , kullanıcının iade şansı bulunmaz.

Güvenlik sistemleri nasıl çalışır?
Güvenlik sistemi donanımı, istenmeyen girişimleri algıladığında, alarm panelini harekete geçirir ve telefon hatları yardımıyla alarm merkezine sinyal gönderir. Güvenlik sistemi aynı zamanda, harici siren vasıtasıyla 100 desibellik bir ses çıkartarak içeriye izinsiz girmeye çalışan kişinin varlığını aynı zamanda çevreye duyurur. Buna ek olarak, harici sirenin, hırsızlar için caydırıcı bir özelliği de bulunmaktadır.
Sistemden gelen sinyaller, Ranger Alarm Merkezi yetkilileri tarafından değerlendirilerek,  ilgili birimlerce müdahale edilmek üzere olay yerine yönlendirilir. Bu sistemler aracılığıyla, aynı zamanda yangın, gaz kaçağı ve acil sağlık problemleri gibi durumlardan, itfaiye, ambulans...vb. haberdar edilir.

Sistem kiracılar için nasıl işler? Kullanıcı, ev değiştirdiğinde sistemi kayıp mı eder? 
Kullanıcının yeni bir mekana taşınması durumunda, yapılacak olan keşfe bağlı olarak gerekli dedektör ilaveleri ile sistem kullanılmaya devam edilir.

Kullanıcının zaten varolan bir güvenlik sistemi varsa, Alarm Merkezi hizmeti, ona ne tür artılar sağlar?
Merkeze bağlı olmayan bir güvenlik sistemi profesyonel bir koruma sağlayamaz. Alarm, merkeze iletildiğinde, kullanıcının daha önce belirlediği telefon numaraları aranır. Gerekli durumlarda emniyet güçleri, itfaiye ve ambulansa alarm bilgisi verilir. Merkezle bağlantısı olmayan bir sistem, acil durumlarda yalnızca lokal olarak çalışır. Buna örnek olarak, araba alarmları verilebilir. Bilindiği üzere, araba alarmlarının fark edilmesi  nadir olarak görülür... Buna ek olarak, sirene yapılabilecek herhangi bir sabotajda,  sistemin eğer bir alarm merkeziyle bağlantısı yoksa, ortada kullanıcıyı uyaran unsur kalmaz.
Alarm merkezinin diğer faydaları ise; aylık raporlama, bazı arızaların uzaktan kontrolü, 24 saat teknik destek, sistem kurulumunun unutulması durumunda haberdar edilme, şifre kullanıcılarına zaman kısıtlaması... vb. olarak sayılabilir.

Alarm Merkezi hizmetinden yararlanmak  için kullanıcının ek bir telefon hattı alması gerekir mi?
Hayır. Mevcut telefon hattı kullanılabilir. Aynı hattın, Alarm Merkezi tarafından kullanılması telefon ve faks cihazlarının çalışmasına engel olur. Bir alarm anında eğer telefon hattı meşgul ise, sistem telefon konuşmasını keserek, alarma öncelik verir.

Elektrik kesildiğinde ne olur?
Elektrik kesildiğinde, panel içerisindeki akü devreye girer. Panele bağlı uç birim sayısına uygun olarak sistem, minimum 8 saat kesintisiz olarak çalışır. Yani sistem, her koşulda devrede kalır.

Hırsız dışarıdaki sirenin kablosunu keserse... Bunun sonuçları ne olur?
Bu durumda, içerisindeki akü devreye girer ve siren, akü bitene kadar çalmaya devam eder.

Kablosuz sistemlerin farkı nedir?
Teknolojik gelişmeler sayesinde kablosuz güvenlik ürünleri ve getirdiği kolaylıklar hayatımızın her yönünde kendilerini gösterir. Sağlam olmaları ve uzun ömürlü pilleri sayesinde çokca tercih edilen bu ürün, kabloların yarattığı görüntü kirliliğinin de önüne geçer ve kullanıcıyı kablolama çalışmasının getirdiği her türlü ek sıkıntıdan kurtarır.

Yapılan hizmet sözleşmesinin süresi var mıdır?
Ranger tarafından sunulmakta olan Alarm Hizmet Paketi aboneliği sözleşmesinde herhangi bir fesih tarihi yoktur. Kullancı, Ranger Güvenlik Hizmetleri'nden  yararlanmayı talep ettiği sürece sözleşme geçerli sayılır. Sözleşme 4 (dört) ay öncesinden bilgi verilmek koşulu ile sonlandırılabilir ve cihazlar, ek bir ücret talep edilmeden sökülebilir.

Güvenlik sistemimin tamamen kablosuz olmasını istiyorum, mümkün müdür?
Evet, mümkündür, sistem kablosuz olabilir. Fakat sirenler, tuş takımı ve telefon hattı için enerji kablolamasının yapılması gerekir.

Evimde kedim var ama güvenlik sistemi satın alırsam sanırım alarm kuruluyken onu bir odaya kapatmak zorunda kalacağım; bunu da yapmak istemiyorum. Bir çözümünüz var mı?
Hareket dedektörlerinin hayvan algılamayan modelleri mevcuttur. Fakat güvenlik sistemi kurulu iken evin içinde evcil hayvanların ve kullanıcıların rahatça dolaşılmasını isterseniz, manyetik kontakların ağırlıkla kullanıldıkları bir sistem tercih edebilirsiniz. Bu konuda, sistemi tasarlamaya gelen güvenlik danışmanlarımız size yol göstereceklerdir.

Alarm kuruluyken eve girdiğimde sistem beni nasıl tanıyacak?
Sistem sizi, kendi şifrenizi girdikten sonra tanıyacak ve kapalı duruma geçecektir. Şifrenizi girmeniz için size belli bir süre izin verecektir. (Örn. 30 saniye)

Tatillerde, bayramlarda şifre verdiğim çalışanların evime girmesini istemiyorum. Bunu hangi metotlarla engelleyebilirim veya haberdar olabilirim?
Geçici olarak çalışanların şifresi iptal edilebilir. İptal etmek istemiyorsanız talebiniz Alarm Merkezi'ne iletilir, çalışanların şifresi ile sistem açıldığında da Alarm Merkezi size haber verir.

Alarm Merkezi'nden beni aradığınızda benimle konuştuğunuzu nereden bileceksiniz?
Her müşterimizin bir parolası vardır. Bu parola sizi tanımamızı sağlayacak.

Benim başka bir şirketten aldığım güvenlik sistemim var, Ranger Alarm Merkezi'ne nasıl bağlanabilirim?
Birçok güvenlik sistemi, aynı iletişim protokolleri ile çalışırlar. Eğer sisteminiz uyumlu ise bağlanabilirsiniz. Sisteminizin uyumlu olup olmadığı ile ilgili 444 3 155 no'lu telefondan Teknik Destek birimi ile görüşebilirsiniz.